Povinná zimní výbava

Povinná zimní výbava

V naší zemi platí speciální značka „Zimní výbava“, která představuje pro řidiče povinnost obout na svém vozidle zimní pneumatiky. Jde o preventivní opatření, které má na nejrizikovějších úsecích silnic redukovat počet nehod problémy při sněžných kalamitách. Řidič, který na svém vozu nemá zimní pneumatiky, musí využít vedlejší komunikaci, obvykle mimo dálnici, kde tato značka platí především.

Nové značky – nové podmínky

Značka Zimní výbava a Zimní výbava - konec představují úsek především na dálnici D1, kde je povinnost nazout a mít na vozidle zimní pneumatiky. Jde o období od 1. listopadu do 30. dubna každého roku a to bez ohledu na aktuální počasí či stav vozovky.

Sankce za nesplnění podmínek

Pokud řidič poručí značku a v daném úseku nebude mít nazuté zimní pneumatiky, může mu policie udělit jeden trestný bod a pokuta v řádu tisíců korun. Hloubka dezénu u zimních pneumatik musí činit u vozidel do 3,5 tuny nejméně 4 mm a u vozidel nad 3,5 tuny minimálně 6 mm a to na všech kolech vozidla. Zimní pneumatiky jsou takové, které mají označení M+S, MS, M/S či M.S.


http://pojisteniproauta.cz - pojištění vozdiel pro všechny druhy aut.

Novinky