Povinná výbava auta

Povinná výbava auta

Povinná výbava auta je pro řadu řidičů velkou neznámou. Důležité je mít povinnou výbavu vozidla kompletní a v řádném stavu, aby bylo možné ji případně rychle použít. Od září 2009 jsou provedeny určité změny, na které někteří řidiči stále ještě nezareagovali a vystavují se tak riziku nejen pokuty ze strany policie, ale také případným problémům při dopravní nehodě.

Do povinné výbavy vozidla patří především:

Pokud automobil disponuje kartou s číslem asistenčním služby nebo vybavením na opravu pneumatiky, není nutné sebou vozit rezervní kolo, zvedák ani klíč na šrouby. Některé automobily však nemohou z důvodu bezpečnosti rezervní pneumatiky vyjmout, takže je vždy nutné se zeptat přímo výrobce. Pokud je vozidlo prodáváno již bez náhradního kola, samozřejmě tato povinnost také odpadá.

Autolékárnička

Autolékárnička je velice důležitou součástí povinné výbavy. Je třeba dbát její obsahu a také doby použitelnosti jednotlivých komponent. Nejčastěji je nutné vyměnit obvazy, které vydrží „pouze“ dva až tři roky. Čas od času je tak vhodné zkontrolovat autolékárničku a případně ji vhodně doplnit.

Co musí obsahovat autolékárnička:


http://pojisteniproauta.cz - pojištění vozdiel pro všechny druhy aut.

Novinky