Pojišťovna Direct

Pojišťovna Direct

Pojišťovna Direct je velmi mladou společností a na českém trhu působí teprve od roku 2007. Jedná se o velmi zajímavou pojišťovnu, která vychází čistě z internetového a telefonického pojištění. Její koncept je velmi jasný. Maximálně šetřit náklady a díky tomu nabízet podstatně výhodnější pojištění než konkurenční společnosti. Pobočky má sice pojišťovna Direct, tu hlavní v Praze, avšak fakticky lze pojištění zprostředkovat online, telefonicky či prostřednictvím poradců.

Skupina nad pojišťovnou Direct

Pojišťovna Direct samozřejmě nepůsobí jako osamocený subjekt, ale je součástí britské silné finanční skupiny RSA Insurekce Plc., která má své dceřiné firmy či pobočky ve více než 130 zemích po celém světě. Jde tedy opravdu o giganta ve světě pojištění a podle toho také vypadá fungování pojišťovny Direct. Vtrhla na český trh jako uragán a získává si stále větší oblibu u řady klientů. Její jednání je totiž jasné, rychlé a velice adresné. U nás tedy zatím pojišťovna Direct nemá vybudovanou tradici, avšak již svým objemem a dynamikou růstu patří ke stálicím na pojistném trhu. Zatím se pojišťovna etabluje na českém trhu, takže její výsledky hospodaření nejsou nijak oslnivé, jde ovšem o obvyklou situaci při vstupu na nový trh.

Principy Direct pojišťovny

Direct pojišťovna tedy lpí na svém internetovém prodeji pojištění. Jde o to, že zákazník nemá platit za provoz kamenné pobočky a zaměstnance, ale pouze za uskutečněné pojistné. To se do značné míry samozřejmě daří plnit, avšak zatím není zájem o pojištění takový, jaký by si určitě majitelé přáli. Princip pojištění u Directu je velmi jednoduchý. Z prostředí a pohodlí svého domova si člověk může pomocí internetu zažádat o uzavření smlouvy. Hlavními produkty pojišťovny Direct jsou povinné ručení vozidel a pojištění motocyklů. Pojišťovna tak poskytuje ke standardním obvyklým slevám ještě další slevu v podobě dalších několika procent, jelikož šetří náklady za kamenné pobočky.


http://pojisteniproauta.cz - pojištění vozdiel pro všechny druhy aut.

Novinky