Pojištění motorových vozidel online

Pojištění vozidel

V naší zemi nabízejí pojišťovny dvě možnosti pojištění vozidel. Jedno chrání majetek vlastníka a druhé kryje škody, které případně způsobí dalším osobám. Jde o havarijní pojištění a povinné ručení. Havarijní pojištění je volitelné a jeho využívání není tak hojné. Naopak povinné ručení je zákona přímo povinné a volbu má řidič pouze v tom, jakou pojišťovnu zvolí.

Povinné ručení vozidel

Povinné ručení vozidel představuje zákonné pojištění na škodu, kterou člověk neúmyslně způsobí na cizím majetku. Jsou nastaveny limity, do kterých je možné plnění třetí straně z povinného ručení škodu hradit. Jde o minimálně 35 milionů Kč za škody na majetku a 35 milionů Kč za škody na zdraví třetích osob, kterou člověk provozováním vozidla způsobí. Škody na vlastním vozidle jsou při nehodě a uznání viny v režii majitele vozu. Na takové škody se vtahuje pojištění havarijní.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je speciální druh pojištění, který slouží k úhradě škod, které si způsobí majitel vozu při nehodě na vlastním autě, či k dalším přesně specifikovaným účelům, kterými jsou hlavně škody odvislé od krádeže, zásahu přírodních živlů či vandalismu. I na tyto škody se právě havarijní pojištění přímo vztahuje. Pro majitele vozu tak představuje ochranu z hlediska poničení či dokonce krádeže vozidla.

Kompletní pojištění vozidel

Říká se, že havarijní pojištění začíná tam, kde povinné ručení končí. A přesně tak tomu také je. Pokud si člověk sjedná obě pojištění, nejen že mu pojištění vozidla vyjde výrazně levnější, ale bude mít naprosto kompletní ochranu vozu před prakticky všemi běžnými škodami. Nic ho nemůže překvapit a ví, že svou škodu nebude na svém vozidle hradit sám.


http://pojisteniproauta.cz - pojištění vozdiel pro všechny druhy aut.

Novinky