Pojištění čelního skla

Pojištění čelního skla

Pojištění čelního skla je u automobilů standardně řešeno jako připojištění v rámci jiného pojištění vozu, a to povinného ručení či havarijního pojištění. Při uzavírání pojištění čelního skla je vždy na majiteli vozu, jak vysokou chce pojistnou ochranu a limity plnění, podle toho se také vypočítává pojistná částka, kterou je nutné platit. Pojišťovny nabízejí určitá rozmezí pojistného plnění a klient si jednoduše vybere.

Součást kompletního pojištění

Pojištění čelního skla je tedy nejvhodnější uzavřít jako součást objemnějšího pojištění. Pak je pojištění čelního skla doplňkovým pojištěním a vztahuje se na něj také určitá sleva, oproti sjednání samostatně. Obvykle jsou společně s pojištěním čelního skla nabízena ještě další zvýhodnění v podobě asistenčních služeb, pojištění zavazadel a podobně. Některé pojišťovny dokonce tyto služby nabízejí zdarma jako součást povinného ručení.

Postup při uzavření pojištění

V principu jde o velice snadnou záležitost. Jednoduchá smlouva, jasné podmínky a jasná náležitosti. Avšak před uzavřením pojištění, je třeba alespoň vyfotografovat, popřípadě přímo nechat sklo ověřit v autorizovaném servisu, který spolupracuje s danou pojišťovnou. Tam vám vydají potvrzení o kvalitě a stavu čelního skla, které pak při sjednání pojištění je nutné předložit. Důležité je, aby sklo bylo při uzavření pojištění naprosto v pořádku.

Další možnosti pojištění čelního skla

Pojištění čelního skla je možné uzavřít samostatně. Dále je pak možné ještě připojistit další skla a okna ve vozidle. Jde o pojistnou ochranu všech skel, tudíž jsou pokryta i další rizika. Při plnění z pojištění čelního skla vozidla je pak obvykle vyžadována spoluúčast klienta. Pokud je však součástí povinného ručení, spoluúčast není vyžadována. Vždy je však situace odvislá od dané pojišťovny a situace.


http://pojisteniproauta.cz - pojištění vozdiel pro všechny druhy aut.

Novinky