Pojištění auta proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži

Pojištění automobilů je velice důležitá součást každého zabezpečení. V naší zemi se pojištění auta proti krádeži začíná čím dál více dostávat do popředí, jelikož na našich silnicích jezdí velmi drahá, luxusní a atypická vozidla, která jsou často terčem zlodějů a vykradačů vozidel.

Pojištění auta proti krádeži je stále aktuálnější

Pojištění auta proti krádeži tak v posledních letech zažívá doslova boom, jelikož si čeští řidiči uvědomují, že krádež vozidla již není abstraktní věcí, kterou znají pouze z filmů, ale reálné riziko, kterému podléhá prakticky každé vozidlo. Taková krádež vozu může velice znepříjemnit život, a to nejen v daný jeden den, ale i z dlouhodobého hlediska, kdy člověk s takovou ztrátou nepočítal a nemá připraveny prostředky na vozidlo nové. V takové situaci by se nikdo z nás určitě ocitnout nechtěl. A právě proto je zde institut pojištění vozidel proti krádeži.

Možnosti pojištění proti krádeži

Pojištění auta proti krádeži je možné sjednat jak samostatně, tak i ve spojení s havarijním pojištěním. Pokud se sjednáváno pojištění proti krádeži samostatně, obvykle vychází na vyšší částku, než když je součástí souhrnu v havarijním pojištění, které pokrývá ještě další rizika. Avšak pokud člověk vyžaduje pouze pojištění vozidla proti krádeži, není nutné uzavírat celé havarijní pojištění, které nevyužije. Při sjednání pojištění auta proti krádeži vstupují do hry faktory, jako je stáří vozidla, opotřebení a někdy i faktický stav vozidla při uzavírání pojištění či plnění.


http://pojisteniproauta.cz - pojištění vozdiel pro všechny druhy aut.

Novinky