Havarijní pojištění motocyklu

Havarijní pojištění motocyklu

Havarijní pojištění motocyklu funguje na stejném principu jako havarijní pojištění vozidel. Jde o vymezení příčin a škodných událostí, které mohou nastat a podle toho se odvíjí i výsledná cena. Pojišťovny však obvykle přistupují k majitelům motocyklů více individuálně a dbají na vyšší míru zabezpečení než u automobilu.

Možnosti havarijního pojištění motocyklu

Havarijní pojištění motocyklu lze stejně jako u pojištění vozidel uzavřít jak samostatně, pouze na nehody, tak i komplexně, kdy je motocykl pojištěn proti krádeži či vandalům. Podmínky jsou ale nepatrně odlišné od automobilů, jelikož motocykl je podstatně náchylnější na tyto vlivy. Navíc je nabídka pojišťoven více omezená, jelikož se jedná o relativně rizikový sektor a ne každá pojišťovna chce na tento tenký led vstupovat.

Sezonní forma pojištění

Důležité u havarijního pojištění motocyklu je jeho možnost sjednat jej pouze část roku. To ocení prakticky každý řidič, jelikož prakticky nikdo svou motorku přes zimu nevyužívá. Sezonní pojištění motocyklu tak ušetří nemalé náklady a kryje rizika po celou dobu trvání. Je uzavíráno stejně jako obvyklé pojištění, avšak s plněním od pojišťovny pouze v období, které je jasně a taxativně vymezeno ve smlouvě.

Slevy a bonusy

Havarijní pojištění motocyklu nabízí také celou řadu výhod a slev. Pokud je uzavíráno společně s povinným ručením, je možné využít až desítek procent slev v závislosti na druhu pojišťovny. Navíc pojišťovny zohledňují i bezeškodní průběh, zkušenosti řidiče a další aspekty samotného motocyklu, jako jsou třeba ochranné prvky. To vše pak hraje větší či menší roli při stanovení ceny havarijního pojištění.


http://pojisteniproauta.cz - pojištění vozdiel pro všechny druhy aut.

Novinky